Wrocławski Dzień Ojca

Spektakl teatralny „Gdzie jest Tata?”

Powstał w wyniku inicjatywy: Jana Naturskiego, Mikołaja Woubisheta i Grzegorza Mazonia. Muzyczno-cyrkowe przedstawienie powstało z refleksji nad ojcostwem i jest propozycją na familijne spędzenie Dnia Ojca.

Spektakl przypomina cyrkową klaunadę. Dwoje bohaterów: Tutu i Tata, to syn i ojciec, którzy bawią się co chwilę w różne gry. Zabawa ta jest z jednej strony pełna humoru, z drugiej jednak opowiada o ważnych i niełatwych aspektach rodzicielstwa. Tutu i Tata są pełni energii, kolorowo ubrani, a ich perypetiom towarzyszy cyrkowa muzyka. Tutu zawsze jest pogodny i to on zachęca widownię (te młodszą i tę starszą) do wspólnego śledzenia przygód jego i Taty.

Czerpiąc z akrobacji cyrkowych, ale i humoru słownego, rodem z Becketta, występ ten staje się lekki formalnie, ale i głęboki w wymowie. „Gdzie jest Tata?” to spektakl, który jest rozrywką dla całej rodziny. Dzieci odnajdą w nim całą masę zabawnych, gagowych sytuacji, wywołujących salwy śmiechu, natomiast dorośli dostrzegą ukryty w nich przekaz. Przedstawienie ma przypomnieć, jak ważna jest relacja rodzic – dziecko, jak znaczącą rolę mają rodzice. Jak rodzice są idealizowani i jakim bezgranicznym zaufaniem obdarzają nas nasze dzieci.

„Gdzie jest Tata” jest dla całej rodziny, jest też dla rodziny pół…albo dla tego co z niej zostało.

„Gdzie jest Tata?”

Reżyseria: Jan Naturski i Mikołaj Woubishet

Scenariusz: Jan Naturski

Muzyka: Grzegorz Mazoń

Scenografia i kostiumy: Magda Flisowska

Konsultacje choreograficzne: Barbara Olech

Produkcja: Patrycja Wróbel

Obsada: Mikołaj Woubishet, Jacek Marks/Tomasz Koszański

 

Producent spektaklu: Fundacja Everest

Partnerzy spektaklu: Teatr Ad Spectatores i Fundacja Forum Mężczyzn